Lider Zespołu Produkcyjnego – specyfika szkolenia

Lider Zespołu Produkcyjnego – specyfika szkolenia

Każdy z nas spotkał się w swojej pracy, z takimi problemami, jak konflikt w zespole, nieskuteczna komunikacja, brak zaangażowania pracowników w realizację zadań produkcyjnych lub brak identyfikacji z firmą, zespołem, niezrozumienie celów czy utrata autorytetu. Są to najczęstsze trudności przed którymi stoją liderzy produkcji, a które przekładają się głównie na niskie wyniki i nieterminowość. Dobrze wyszkolony lider zespołu produkcji będzie potrafił wyznaczać i egzekwować zadania w działach technicznych, prowadzić rozmowy dyscyplinujące oraz rozwiązywać konflikty.

Procesowe ujęcie funkcjonowania zespołu, jest niezbędnym narzędziem, które pomaga poprawić sprawność funkcjonowania przedsiębiorstwa. Właściwie zidentyfikowane i zarządzane procesy w firmie przez liderów oraz ich zespołów w produkcji stanowią podstawę sprawnego systemu zarządzania organizacją. Regularne szkolenia sprawią, że lider zespołu produkcyjnego w twojej firmie będzie radził sobie z każdą kryzysową sytuacją.

Cele szkolenia 
Celem szkolenia jest przekazanie praktycznej wiedzy w zakresie roli menadżera zespołu produkcyjnego, komunikacji zespołowej, motywacji w realizacji celów, wykorzystywania narzędzi służących do określania i realizacji zadań stojących przed liderem produkcji. Szkolenie ma również na celu opanowanie sztuki pracy zespołu z wykorzystaniem filozofii i narzędzi zawartych w systemach KAIZEN/TOC. Zarządzanie zmianą lub projektem z wykorzystaniem metodyki TOC. Kurs jest również poradnikiem dla osób zajmujących się zarządzaniem zespołem pracowników. Uczestnicy szkolenia zapoznają się z nowoczesnymi metodami zarządzania i wytrenują umiejętności związane z budowaniem dobrego zespołu, kierowaniem go przez cele, planowaniem i organizowaniem strategii działania oraz kontrolowaniem i motywowaniem pracowników.

Program szkolenia 
Do najważniejszych zagadnień poruszanych na szkoleniu należą: style zarządzania, współpraca zamiast współzawodnictwa; zarządzanie grupą; zarządzanie zmianą/projektem z wykorzystaniem metodyki ToC; komunikacja wewnątrz zespołu produkcyjnego; ustanawianie celów i zadań dla zespołu produkcyjnego; metodyka oceny stopnia realizacji zadań produkcyjnych; Rola pytań w skutecznej komunikacji; jak krytykować i reagować na krytykę; ocena podległego zespołu; umiejętność przekazywania wiedzy podczas produkcyjnych szkoleń wewnętrznych; metoda prowadzenia skutecznych zebrań; motywowanie personelu do realizacji zadań produkcyjnych; system wynagradzania za realizację zadań; ustalanie ścieżek rozwoju pracowników; przekazywanie trudnych decyzji oraz weryfikacja działań grupy i kontrola zespołu.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *